Ön hátfájással küszködik? Problémát okoz járni, felkelni és szinte bármilyen kozgás? Ezek a problémák Önt valószínűleg előbb-utóbb korlátozni kezdik munkavégzésében. Éppen a hátfájás a betegállományra menetel egyik leggyakoribb oka.
Figyelmeztetés: Ezt az írást vagy bármely másmilyen hozzászólást az interneten ne használja a diagnózis felállítsához. A helyes diagnózist minden esetben kizárólag az orvos állapíthatja meg. Haladéktalanul forduljon orvoshoz és egészségi állapára időben találja meg a megoldást.
A gerincet nyaki, háti, ágyéki, keresztcsonti és farokcsigolyák alkotják. A gerinc bármely szakaszát érheti fájdalom. Fájdalmat egy-egy csigolyában is érezhetünk.
A világ népességének 60-80 %-a találkozik a hát alsó részének fájdalmával élete során, s ebből 65 %-nál visszatérő és tartós állapotról lehet beszélni.
A gerincfájdalomnak egész sor oka van, sokszor súlyos és a mobilitást veszélyeztető állapot az eredmény.
Leggyakoribb oka a mindennapos megszokott tevékenység helytelen módon való végzése.
A fájdalmat így az alábbiak okozzák:
rossz tesstartás,
a hát- és hasizmok ellenyhulása,
ülőmunka,
teher emelését is magába foglaló munkavégzés,
egyoldalú terhelés,
elégtelen vagy túlzott aktivitás,
átfázás,
stressz, stresszes állapot,
elhízás,
a gerinc degeneratív elváltozásai,
sérülések.
Gerincfájdalmat okozhat egy váratlanul jött porckorongsérv, valamilyen belső szerv megbetegedése vagy terhesség alatti túlterhelés is.
Az akut hátfájás néhány naptól több hétig is tarthat. Az akut fájdalom mozgáskorlátozáshoz vezet.
A krónikus hátfájás több hónapig is tarthat vagy többször is ismétlődhet az év során és a gerinc bizonyos meghatározott helyére összpontosul. A krónikus fájdalom gyakran jár fejfájással, amihez érzékelési zavarok vagy a végtagok zsibbadása társulhat.
A gerincfájdalom gyógykezelése – a fájdalmak enyhítése
A hátfájás kezelése a fájdalom oka szerint eltérő. Olyan kivizsgálás alapján, mint a gerinc mozgékonyságának vizsgálata, a gyulladásos folyamatok felderítésére irányuló vérvizsgálat és képalkotó technikák alapján javasolja az orvos a legmegfelelőbb megoldást.
A fájdalom leküzdésére leggyakrabban nem szteroid gyulladáscsökkentőket (ciklooxigenáz gátlók, nem specifikus gyulladáscsökkentő gyógyszerek) alkalmaznak, amelyek enyhítik a fájdalmat, a lázt, a gyulladást és a szintén gyulladáscsökkentő kortikoszteroidoknál kevesebb mellékhatással járnak. A fenti gyógyszerek használata esetén szükséges az orvosi felügyelet, mivel egy sor mellékhatás fordulhat elő.
Ezen kívül az izom lazítása céljából izomrelaxáns készítmények is javasoltak.
Izomrelaxáns készítmények – a harántcsíkolt izmok ellazulását előidéző gyógyszerek.
Nem-szteroid reuma elleni gyógyszer – a fájdalom, a gyulladásos tünetek és láz ellen ható nem-szteroid gyógykészítmény.
Akut – hirtelen fellépő, sürgős orvosi beavatkozást igénylő állapot intenzív tünetekkel.
Krónikus – fokozatosan és tartósan előrehaladó állapot.
Az ideális prevenció: ne terhelje a hátát és rendszeresen tornázzon. A rehabilitációt végző orvos vagy fizioterapeuta testreszabott gyakorlatokat javasol javasol Önnek.
A gerincfájdalom bizonyos tüneteinek rehabilitációs kezelése keretében jelentős helyet tölt be az alacsony-frekvenciás pulzáló mágnesterápia, amely a páciensnek fájdalomcsillapító, duzzadásgátló és gyógyító hatásával segít, s egyben gyulladásgátló hatást is kifejt. Javítja az érintett ízületek mozgékonyságát és általános megkönnyebbülést idéz elő.
Nagy előnyt jelentenek az egyéni, otthoni kezelések, melyek a betegnek lehetővé teszik, hogy az intenzív rehabilitációs kezeléseket egészségügyi intézményen kívül, saját otthonában folytathassa.
Ennek további előnye, hogy még az újabb fájdalmak elején lehetővé teszi az azonnali kezelést.
Az orvosok és más ügyfeleink ezekre az állapotokra és problémákra alkalmazzák a Biomag pulzusterápiát