Önnek nagyon intenzív vállfájdalmai vannak mind nyugalmi állapotban, mind mozgás közben? A fájdalom nem hagyja aludni? Amennyiben válla mozgása minden irányba – különösen forgatása és vállmagasságba való emelése – beszűkült, Ön befagyott váll szindrómában szenvedhet.
Figyelmeztetés: Ezt az írást vagy bármely másmilyen hozzászólást az interneten ne használja a diagnózis felállítsához. A helyes diagnózist minden esetben kizárólag az orvos állapíthatja meg. Haladéktalanul forduljon orvoshoz és egészségi állapára időben találja meg a megoldást.
A vállízületi tok sérülésére számos elnevezés létezik – frozen shoulder, periarthritis humeroscapularis, obliterativ bursitis, adhesiv capsulitis.
A befagyott váll szindróma során ismétlődő mikrotraumák az inak, ínszalagok és az ízületi tok sérülését okozzák. A sérült helyeken kalcium depozitok (lerakódások) jelennek meg. Az RTG felvételeken megfigyelhető az inak és ízületet körülvévő tok tájékán a meszesedés. A befagyott váll szindrómát erős fájdalom kíséri, amely kevéssé reagál fájdalomcsillapítókra. A váll képtelen a teljes mozgásra.
A merev fájós váll a befagyott váll szindróma egy formája. A befagyott váll szindróma esetén a fájdalmas akut stádiumot a váll fokozatos merevedése, az ún. fagyás és mozgásbeszűkülés követi. Ez az ízületi tok reakciója a sérülésre.
A vállfájdalom és a váll merevsége számos okra vezethető vissza:
a váll sérülése, túlterhelése vagy átfázás,
degeneratív vagy gyulladásos okok,
fertőzés vagy idegi alapú okok.
Bizonyos esetekben viszont nyaki gerinci problémákkal kapcsolatos fájdalomról, továbbá tudő-, mell-, pajzsmirigyrák, ill. vesedaganat vagy prosztatarák során kialakult áttétes daganatos gócok miatt jelentkező fájdalomról van szó.
A vállmerevedés, befagyott váll szindróma gyógykezelése – a fájdalmak enyhítése
A vállfajdalom kezelése a probléma okának kiküszöbölésén alapszik.
A befagyott váll szindróma és a merev váll szindróma kezelésének alapvető célja a fájdalomcsillapítás. Ehhez gyógyszeres kezelést alkalmaznak fájdalomcsillapítók, nem szteroid gyulladáscsökkentők és a helyileg alkalmazott kortikoidok formájában.
A gyógykezelés szerves része a torna és a fizikoterápia. Előnyös megtanulni a fizioterapeuta által javasolt gyakorlatokat, amelyek elősegítik a váll nagyobb körű mozgásának fenntartását és bővítését.
Analgetikumok – fájdalomcsillapító gyógyszerek.
Lokális kortikoidok – kortikoidok (gyulladáscsökkentő szteroid hormonok) helyi alkalmazása.
Mikrotraumák – apró, gyakran nem észlelhető sérülések.
Nem szteroid reuma elleni gyógyszer – a fájdalom, a gyulladásos tünetek és láz ellen ható nem szteroid gyógykészítmény.
Spondilózis – csigolyatesti problémák.
Tok – az ízületeket és inakat körülvevő kis hüvely, amely a mozgás és a nyomás helyén enyhíti a súrlódást.
Kitűnő kombináció a manuális fizioterápia és a lökéshullám egyesítése.
Az ezt követő alacsony-frekvenciás pulzáló mágnesterápia jelentősen befolyásolhatja ennek a hosszantartó betegségnek a lefolyását és gyógykezelését. A terápia elősegíti a fájdalom, a gyulladás enyhítését, felgyorsítja a gyógyulást és a visszatérést a normális mobilitáshoz. A fájdalom, gyulladás enyhítésére a kezelések fájdalomcsillapító, gyógyító hatását alkalmazzák, mely egyben regeneráló és gyulladásgátló hatást is kifejt. A teljes felgyógyuláshoz hozzájárulhat a vazodilatációs és metabolikus-detoxikációs kezelések hatása is, amely pl. a lökéshullámú kezelések által szétzúzott meszes lerakódások felszívódását gyorsítja fel.
Súlyos és kivételes esetekben sebészeti beavatkozáshoz kell folyamodni, melynek során a meszes lerakódások és összenövések artroszkópos eltávolítására kerül sor.
A mágnesterápia megfelelő a műtét utáni gyógyulás felgyorsítására is.
Az orvosok és más ügyfeleink ezekre az állapotokra és problémákra alkalmazzák a Biomag pulzusterápiát